У Білій Церкві відбувся макаран-фест

  • П'ятниця, жовт. 13 2017
  • Автор 

13 жовтня відбувся перший Білоцерківський макаран-фест. Організували його спільно академія пенсіонерів Благодійного фонду Костянтина Єфименка та педагогічний та учнівський колективи Білоцерківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 13 - Дошкільний навчальний заклад».

Академія пенсіонерів, макаран, Біла Церква

Найперше, уважний читач запитає: а що таке макаран? А все дуже просто: це струдель чи рулет. Просто зарічани мають для цього смаколика свою місцеву назву. Тож академісти вирішили цієї осінньої днини спекти такі струдлі-макарани з різноманітними начинками та пригостити ними школярів Тринадцятої школи, а потім спільно у актовому залі заспівати козацьких пісень. Адже завтра, 14 жовтня, Україна святкує відразу три свята: День Покрови Божої матері, День козацтва та День захисника України.

Академія пенсіонерів, макаран, Біла Церква

Участь у заході взяли 14 клубів Академії пенсіонерів, які розташовані у різних куточках міста, а тому спечені макарани були не лише зарічанськими, вони були виготовлені за рецептами господинь усієї Білої Церкви. А у школі захід провели не випадково, адже Благодійний фонд Костянтина Єфименка уже не перший рік впроваджує у практику проект «Єдність поколінь», який передбачає спільні заходи академістів та учнівської молоді з метою передачі досвіду старших мешканців міста. 

Академія пенсіонерів, макаран, Біла Церква

Варто зазначити, що захід вдався на славу. Учням дуже сподобалися бабусині макарани. Вони не тільки смакували ними, але й голосували, віддаючи перевагу найсмачнішому, на їх думку, рулету. А рулети були і з маком, і вишнями, і яблуками, і з горіхами, і з сиром. Деякі були посипані кунжутом та маком, а інші прикрашені кольоровою посипкою, цукровою пудрою чи просто гілочкою калини.

Академія пенсіонерів, макаран, Біла Церква

Академія пенсіонерів, макаран, Біла Церква

Таким чином, шляхом голосування визначили переможців: Гран-прі фестивалю отримав клуб «Криниця життя», перше місце – клуб «Серпанок», друге місце – клуб «Гармонія», третє місце – клуб «Зарічани». Кожен клуб отримав почесну грамоту та сертифікат на борошно, аби напекти ще таких смаколиків для своїх одноклубників.

Академія пенсіонерів, макаран, Біла Церква

Академія пенсіонерів, макаран, Біла Церква

Варто зауважити, що школярі теж підготувалися до свята ґрунтовно. У їх виконанні звучали козацькі, народні та сучасні пісні. І навіть танець з варениками був! Неймовірно гарно і чуттєво супроводжували захід бандуристи – школярі, виконавши у холі школи кілька композицій. А допомагали їм у цьому сімейне тріо «Родина». 

Академія пенсіонерів, макаран, Біла Церква

Академія пенсіонерів, макаран, Біла Церква

Звісно ж, фору молодим дали й академісти. Ансамблі клубів «Берегиня», «Чарівна мить», «Серпанок», «Криниця життя», «Водограй», «Зарічани», «Любисток», «Лада», «Гармонія», «Мрія», «Сузіря», «Золота осінь», «Промінь надії», «Пролісок» підготували пісні на козацьку та патріотичну тематику, виступали академісти також соло та в дуеті чи тріо. Наприклад, тріо «Білоцерківчанки», які отримали перемогу на Львівському фестивалі золото літок восени цього року, заспівали свої ліричні композиції. 

Тож, з наступаючими святами, білоцерківці!

Прочитано 1768 раз
Опубліковано в Дозвілля

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задовольняють вас послуги КАТП-1028 із вивозу сміття?

так, все чудово - 7.7%
ні, постійно переповнені баки - 30.8%
я на це не звертаю уваги - 0%
побутове вивозять, а негабаритне валяється дуже довго - 7.7%
погано реагують на вивіз сміття зі стихійних смітників - 7.7%
КАТП-1028 справляється, а наші люди - свині - 46.2%

Всього голосів: 13
The voting for this poll has ended
Monobank [CPS, API] UA

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео