Театр ім. П. Саксаганського змушений скоротити половину працівників

 • П'ятниця, черв. 02 2017
 • Автор 

Київська обласна рада вирішили скоротити фінансування Київського академічного обласного музично-драматичного театру імені Панаса Саксаганського до 15 млн. грн. Раніше театр отримував 24,6 млн. грн. Двічі театр по кілька місяців не міг виплатити зарплату своїм працівникам, тому що Київська обласна рада ніяк не могла визначитися, щодо правильності дати подачі бухгалтерської звітності театру, а також на що творчий колектив витрачає зароблені кошти. Після тривалих суперечок вирішили скоротити видатки на утримання театру з обласного бюджету. Пропонуємо вашій увазі зверення трудового колективу театру з цього приводу. 

"Звернення колективу Київського академічного обласного музично-драматичного театру імені Панаса Саксаганського до голови КОДА Олександра Горгана, голови КОР Ганни Старикової та начальника управління культури, релігій і національностей КОДА Ігоря Подолянця"

У зв’язку з Рішенням Київської обласної ради Про внесення змін до рішення Київської обласної ради від 26.12.2016 № 242–11–VІI «Про обласний бюджет Київської області на 2017 рік» № 320-14-VII   від  19 травня 2017 року, яким фінансування Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П. К. Саксаганського скорочується до 15 млн. гривень, колектив театру висловлює своє обурення та намір відстоювати свої законні права.

Нарахування на заробітну плату працівникам театру, а також сплату комунальних послуг затверджено  Рішенням Київської обласної ради від 26.12.2016 № 242-11-VII «Про обласний бюджет Київської області на 2017 рік» в сумі 24 678 100 грн. на підставі поданих обґрунтованих розрахунків для здійснення діяльності театру.

Структура нашого театру формувалася десятиліттями і, як показує досвід і статистика, саме в такому вигляді, як зараз, ми можемо повноцінно задовольнити усі культурно-мистецькі запити мешканців Київської області – і в сфері постановки й показу драматичних вистав, і виконуючи функції відсутньої на Київщині філармонії, оскільки ми створюємо шоу-програми, тематичні концерти. У складі трупи – артисти драми, професійний балет, артисти-вокалісти, оркестр.

Зменшення фінансування означає знищення театру у тому вигляді, який ми створили і який потрібен глядачам усієї області. Зменшення фінансування – це означає залишити весь колектив без заробітної плати через кілька місяців або скоротити штат на 55 %. За даним Рішенням фінансування вистачить лише на два місяці та оплату відпустки. І, нарешті, - це кричуще порушення Законів України. А саме:

 • Статті 43 Конституції України;
 • Закону України «Про театри і театральну справу», Статті 14. Фінансування діяльності театрів;
 • Статті 29 Закону України «Про культуру». П. 2;
 • Статті 55 Бюджетного кодексу України. Захищені видатки бюджету;
 • Статті 97 Кодексу Законів про працю України. Оплата праці на підприємствах, в установах і організаціях;
 • Закону України «Про оплату праці»:
 • Статті 21. Права працівника на оплату праці,
 • Статті 22. Гарантії дотримання прав щодо оплати праці,
 • Статті 24. Строки, періодичність і місце виплати заробітної плати,
 • Статті 36. Відповідальність за порушення законодавства про оплату праці.

У відповідь на думку деяких депутатів обласної ради, що театр має сам заробляти гроші, ми наголошуємо: театр ім. Саксаганського грає близько 600 вистав на рік. Статистика жодного театру не перевершує ці показники. Що стосується вартості квитків – ми не можемо її підвищити, оскільки це йтиме врозріз із політикою держави у сфері доступності театрального мистецтва.

Враховуючи вищезазначені факти, вимагаємо протягом найближчих днів скликати позачергову сесію Київської обласної ради та відмінити зазначене рішення!

Якщо нашу вимогу не буде виконано, від 7.06.2017 року ми оголошуємо голодування та безстроковий страйк.

Сподіваємося, що Ви зможете не допустити знищення єдиного професійного театру Київської області та катастрофічних наслідків, які воно нестиме для театрального мистецтва України.

Колектив Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П. К. Саксаганського

Прочитано 3439 раз
Опубліковано в Дозвілля

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задовольняють вас послуги КАТП-1028 із вивозу сміття?

Monobank [CPS, API] UA

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео