Феєрверк зі скелетом у шафі

  • П'ятниця, груд. 02 2016
  • Автор 
Фото: театр ім. П. Саксаганського Фото: театр ім. П. Саксаганського

Скелет був – і не сумнівайтеся. Коли йдеться про заплутані і таємничі події, як же без скелетів. А якщо все дійство відбувається в клініці (часом здається, що для психічно хворих, де персонал тільки прикидається персоналом, бо насправді всі ці екстравагантні персонажі – пацієнти)? Ну, ви вже зрозуміли, яка це вибухово-інтригуюча суміш, та нова вистава саксаганців, що називається „Клінічний випадок, або Скелет у шафі” (поставив молодий і запальний режисер Артур Прокоп’єв).

Власне, писати про свіженьку комедію, мабуть, так само складно, як і грати її. Бо це щось таке, як казан із кип’ятком, де все починає кипіти вже з першої хвилини. Яким чином актори витримують неймовірно шалений темп, місцями ще й розвиваючи його, залишається загадкою. Зате стало зрозуміло, чому всі вони такі стрункі й елегантні – шалені фізичні навантаження плюс витрачена емоційна енергія таки шліфують фігуру. Але, гадаємо, цього разу виконавці ролей отримали й навзаєм потужний енергетичний посил – зал реагував бурхливо, щиро, весело.

Звісно, жарти бувають різними. Відповідно, й різне до них ставлення. Скажемо відверто – постановники такої ексцентричної комедії дещо ризикували, запропонувавши глядачам саме таке бачення п’єси Рея Куні. Світ навколо, поза нашим бажанням, стиснувся, загустів, став ніби концентратом, де так мало простору для „шлейфів” і напівтонів, для зухвалого епатажу і безтурботної веселості. Він став нестерпно чорно-білим... А тут – феєрверк, перевдягання чоловіків у жіночі халатики й черевички; губи, пофарбовані в зелене (взагалі пікантні наголоси на кольорі – шкарпетки в тон оправи окулярів тощо); гротеск і клоунада, стьоб і кіч!.. Як, запитаєте, все це „монтується” з тим сірим, що за вікном? Згадалися слова Немировича-Данченка, котрий запитував: „Що залишилося від французької буржуазної революції?” І сам відповідав: „Оперетка”. Тобто – комедія. А Борис Куріцин, завліт столичного театру імені Лесі Українки вже нині запевняє – волонтери найчастіше просять квитки для бійців зі Східного фронту, поранених саме на комедійні вистави. Бо сміх лікує, зцілює. І то є факт.

Ми переконані, що нинішня прем’єра саксаганців також володіє неабияким терапевтичним впливом. І насамперед – завдяки 100-відсотковому потраплянню акторів в образи та 200-відсотковій їхній майстерності. В чудовій атмосфері сценічного втілення інтер’єру (а за вікном – Бігбен!) чого тільки не відбувається! Лікар-стажер Майк (Валерій Войтов) істерить через наближення різдвяної вечірки, флегматична кастелянка (Світлана Кірпічова) працює на контрасті геть з усіма і це вже смішно. Джейн Рейд (Надія Марінка) будь-що намагається розкрити таємницю батька свого синочка Леслі (Владіслав Красіков), хоча він зрештою обізве його Хаусом і скотинякою. А новоспечений татусь всього боїться: колишньої коханки, начальника, власної дружини і того, що забуде текст виступу на конференції. А тому... бреше. Зате як! Всеволод Шекіта у цій ролі схожий на Луї де Фюнеса. До речі, брешуть тут практично всі! Як і чомусь випадають з вікна...

Неймовірним, утім, як завжди, був Микола Головчак у ролі Білла. От, здається, він не брехав. Нещасний, що прикутий до інвалідного візка, через певні розлади з головою видає такі шедеври, що зал захлинається од сміху!

Ну, мабуть, досить. Ми ж застерігали – описати все побачене дуже непросто: зносить у словесну строкатість та дуже суб’єктивні порівняння. Натомість, кожен може особисто відвідати це невроЛогічне шоу і підзарядити власні батарейки. Якщо, звичайно, дістанете квитки.

Валентина Храбуст, газета "Громадська думка"

Прочитано 1687 раз
Опубліковано в Дозвілля

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задовольняють вас послуги КАТП-1028 із вивозу сміття?

Monobank [CPS, API] UA

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео