Білоцерківський марафон втратив статус Чемпіонату України з марафонського бігу

  • Вівторок, лист. 22 2016
  • Автор 
Фото: xsport.ua Фото: xsport.ua

Таке рішення нещодавно ухвалила Федерація легкої атлетики України. Дев’ять років поспіль Білоцерківський марафон мав статус Чемпіонату України з марафонського бігу і проводився під патронатом національної Федерації легкої атлетики. Проте цього року виконавчий комітет Федерації легкої атлетики України вирівшив, що наступного року чемпіонат пройде у Дніпрі.

«Я можу повідомити, що Федерація легкої атлетики України ухвалила рішення віддати Чемпіонат України нашому чудовому місту. Вибачте, колеги з Білої Церкви, тепер у нас будуть бігати спортсмени, а не у вас», - заявив 18 листопада Борис Філатов, мер Дніпра.

«Дійсно таке рішення прийнято. Відтак ми переорієнтовуємося на любителів, адже професійні спортсмени не будуть брати участь у марафоні без цього статусу. Упродовж 9 років ми створювали три умови, за яких у марафоні може взяти участь професіонал. По-перше, марафон був відбірковим етапом, який давав можливість переможцю заявлятися на інші марафони світу. По-друге, у нас були великі призові. По-третє, наш марафон мав всі умови, аби спортсмени могли показати високий результат. А раз на чотири роки марафон ще й дозволяв переможцю заявитися на участь в олімпіаді. Якщо одне з цих складових випадає, то професійним спортсменам не цікаво брати участь. Федерація легкої атлетики завжди висловлювала своє захоплення від рівня проведення марафону у Білій Церкві, тому нам не зовсім зрозуміло їх рішення», - підтвердив цю інформацію у коментарі БЦ News Сергій Бочаров, директор Білоцерківського марафону.

Білоцерківський Марафон - найстаріший з існуючих нині в Україні. Перший марафон в Білій Церкві під Києвом був проведений ще в 1987 році. «Радянська» історія марафону тривала до розвалу СРСР в 1991 році - двічі за чотири роки йому було надано статус чемпіонату України. У 2008 році Білоцерківський марафон був відновлений.

Чемпіонат України є відбірковим етапом для отримання права брати участь в міжнародних турнірах. 

Прочитано 2363 раз
Опубліковано в Дозвілля

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задовольняють вас дії місцевої влади в забезпечення лікарень усім потрібним для лікування хворих на COVID?

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео