Мирослав Дочинець презентував у Білій Церкві роман "Мафтей"

  • Середа, жовт. 26 2016
  • Автор 

26 жовтня до Білої Церкви завітав український письменник, лауреат Шевченківської премії Мирослав Дочинець. Письменник презентував для містян свою нову книгу «Мафтей. Книга написана сухим пером». Зустріч з білоцерківцями відбулася у бібліотеці – філіалі №10, що знаходиться на вул. Крижанівського, 8. Зустрітися з письменником прийшли школярі, бібліотекарі, члени клубу Академії пенсіонерів «Чарівна мить», більшість з яких прочитали вже не одну книгу талановитого автора. Зустріч була настільки теплою і зворушливою, що митець, за його власним зізнанням, відчув себе «заколисаним».

Мирослав Дочинець, Матфей, Біла Церква

Захоплююча розповідь автора не лишила нікого байдужим у залі

Презентувала захід завідуюча бібліотекою Ганна Нагорна, яка поділилася враженнями від багатьох прочитаних нею книг автора. А далі надала слово присутнім. І саме вони своїми відгуками про книги підтвердили, що пан Мирослав дійсно є одним із найцікавіших українських літераторів. А затим надали слово автору книг, який коротко презентував свої доробки і розповів, як йому пишеться, де бере сюжети, який сенс вкладає в свою роботу. Подекуди слова пана Мирослава були настільки влучними і філософськими, що, здавалося знаходишся на проповіді справжнього священика, того, який дбає не про розбудову церковних крамниць чи агітацію за того чи іншого політика, а того, для котрого сила  слова – це спосіб спасіння душ мирян.

Прості життєві істини про сенс буття людини в цьому світі в інтерпретації пана Мирослава ставали якимись ніби доступнішими. І це не дивно, бо перед аудиторією виступав таки майстер слова. Окремо варто відзначити милозвучну українську мову гостя, уміння так сформулювати думки, поєднати слова і речення, що лишається лише запам’ятовувати і вчитися.

Та повернемося до мети зустрічі. Новий роман «Мафтей» - це історичний філософсько-психологічно-етнографічно-романтичний детектив, оснований на реальних подіях, що відбувалися у місті Мукачево у ХІХ столітті. Головний герой Мафтей Просвирник – людина непростої долі, який відлюдником прожив багато років, але ще у кінці життя мусів пережити одну подію. Довелося Матфею взятися за розшук 8 зниклих дівчат. Бургомістер Мукачево велів звернутися до нього, як людини «з видющими очима». Автор каже, що це - лише канва роману. А навколо того розвиваються дуже цікаві важливі, глибинні речі. Мафтей не стільки шукав тих дівчат, як себе в цьому світі. «Крім того, ця історія дуже романтична», - інтригує письменник.

Мирослав Дочинець, Матфей, Біла Церква

Уважно слухали, як то кажуть, і старі, і малі

Книга написана з використанням багатьох діалектних слів, якими і донині послуговуються закарпатці. Проте читається вона легко: «Липкий погляд сумних очей учепився мене. Я впізнав ті очі – видів їх на мальованій парсуні в покої жони бурмистра, яка тайкома веліла привести мене для гоєння її нутра. Тричі являвся я туди в урочений час. Доки з її лона не ізлізла пухлина. Господиня, молода красовиця, говорила зі мною по-нашому. Зашарівшись, попросила мене: чи не міг би я щось ізробити з її …сечею. А що з нею треба робити такого? Ну, аби стала інакшою...Якою ж: аби світилася вночі, як котяча? Ні, аби пахла»…Або ще: «Коли Богові нудно, він відчиняє вікно і дивиться на околиці Мукачева. Тут і моя повнота серця, приваба моїх очей. Тут і почалося».

Презентуючи новинку, автор вирішив пожартувати з читачами. «А які бувають письменники у Білій Церкві? Як? У вас ще не було Михайла Слабошпицького? Я йому скажу, що це серйозний недогляд з його боку! Хай би там у Києві не був, а в Білій Церкві? Як можна!» - сміється письменник. І цілком серйозно додає: «Я тепер впевнений, що книги у Білій Церкві в надійних руках і надійних серцях».

А на запитання школярів, як почав писати, Мирослав Долинець з гумором пригадав свої перші проби пера. Каже, що ще з 5 класу пробував. Носив до редакції «повісті». Таким йому видавався твір, написаний аж на цілий шкільний зошит. Коли редактор газети попросив написати щось менше, він написав «роман», то вже було на півзошита. Але надрукували у газеті не ці літературні спроби. Якось хлопець зайшов купити чорнило для ручки, а його три дні поспіль не було у крамниці. Розгніваний юнкор написав про це замітку до газети, от її й надрукували. «Тоді завмаг образився на мене і поскаржився батькам, мовляв, чорнило вже є, нащо було такий галас здіймати...Я щось писав невеличке у журнали «Малятко», «Барвінок», примушував батьків купувати конверти і  відсилати те письмо до редакції. Вони робили це неохоче, а я вірив: мої оповідання конче мають почитати в редакції і надрукувати», - згадує автор.  

Мирослав Дочинець, Матфей, Біла Церква

І книги залюбки купували, і афтограф просили

Варто нагадати, що Мирослав Дочинець є автором близько двадцяти книг: “Він і вона”, “Краєвид із жінкою”, “Хліб і шоколад”, “Руки і душа”, “Лис”, “Дорога в небо – до людей”, “Булава і серце”, “Місячна роса”, “Вічник”, “Криничар”, “Горянин”, “Світован”, “Многії літа. Благії літат" тощо. У 2014 році за романи “Криничар” та “Горянин” удостоєний Національної премії ім. Т.Шевченка.

Новий роман Мирослава Дочинця уже є у продажу. Отже, купуйте, насолоджуйтесь цікавим сюжетом, багатою закарпатською мовою та філософським спогляданням життя.

Прочитано 2746 раз
Опубліковано в Дозвілля

Коментарі  

Тетяна
0 #1 Тетяна 26.10.2016, 22:43
роман "МАФТЕЙ"

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Як ви заробляєте на життя?

працюю в Білій Церкві - 0%
працюю в Києві - 0%
їжджу періодично на заробітки за кордон - 0%
живу за рахунок батьків/подружжя/дітей - 0%

Всього голосів: 0
The voting for this poll has ended

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео