Саксаганці запрошують на "Бабу Прісю"

  • П'ятниця, черв. 17 2016
  • Автор 
Фото: Олени Лук'янець Фото: Олени Лук'янець

24, 25, 26 і 28 червня у театрі Саксаганського відбудеться прем’єра трагікомедії за п’єсою сучасного драматурга Павла Ар̓є «Баба Пріся». Режисер-постановник – Анатолій Зеленчук. Напередодні прем’єри, актори та режисери розказали про те, чим може зачепити сучасного глядача вистава, про що вона і який сенс вкладав автор п’єси, використовуючи ненормативну лексику.

П’єса Павла Ар’є – благодатний матеріал для пошуку відповідей на подібні питання. А ще – захоплюючий, завдяки майстерно виписаним персонажам, тонко накресленим лініям характерів. Матеріал популярний, його ставлять одночасно з нами  й уНімеччині, тому автор тексту постарається відвідати прем’єри й у німецькому театрі, і в українському, тобто у театрі Саксаганського.

Для Анатолія Зеленчука, молодого режисера театру Саксаганського, «Баба Пріся» стане другою його роботою на сцені нашого театру. Перша, вистава «Ненормальна» на малій сцені, відкрила глядачеві митця із оригінальним, цікавим баченням та дозволила завоювати своє коло шанувальників. Виходячи на велику сцену, беручи до роботи такий глибокий матеріал, працюючи із, без перебільшення, зірковим складом акторів, режисер інтригує, занурює у стан хвилюючого передпрем’єрного очікування.

Дія відбувається у Чорнобильській зоні, де до сих пір проживають місцеві жителі, не зважаючи на всі спроби їх виселити. Такою є й баба Пріся, травниця, у роду якої лікування травами – професія. Вона спілкується з природою, з живим світом і тому у виставі є й містичні сцени. Це не вигаданий персонаж, така жінка живе у зоні й на основі її розповідей автор створив п’єсу. Грає бабу Прісю легенда театру - заслужена артистка України Людмила Мерва. «Я у театрі працюю з 1969 рогку. За цей час переграла дуже багато різних вистав, але з таким матеріалом зіткнулася вперше. Перечитавши його, три дні осмислювала, не могла нічого робити, настільки вона мене захопила. Я дуже рада, що цей дивовижний персонаж з'явився у моїй професії. Дай Боже, щоб нам вдалося передати цей персонаж, настільки цікаву людину, яка так любить природу. Коли ми читали п’єсу вперше, наші актриси не витримували, плакали…», - каже пані Мерва.

«Я собі виписав три пункти, чим мене зацікавила ця постановка. По-перше, 30 років від дня аварії, ми мусимо переосмислити це питання. По-друге, неоднозначність форми: тут і глибина думки, і нецензурна лексика, це й  сучасна п’єса, але не без фолькльорної основи. По-третє, це людська історія, яка не залишить байдужим нікого. Вікове обмеження для глядачів «18+» та застереження «З використанням ненормативної лексики» попереджає глядача про особливості відтворення дійсності на сцені. Однак «міцні слівця» тут не для епатажу – це засіб творення образів, це правдивість і «крик душі», - розповідає про виставу режисер Анатолій Зеленчук.

Вистава заявлена як трагікомедія, тож, як запевняють творці, будуть і дуже смішні моменти. Приходьте!

Режисер-постановник – Анатолій Зеленчук

Художник-постановник, художник по костюмах – Ірина Рибак

Асистент режисера – Олексій Головач

Помічник режисера – Лариса Чанишева

Дійові особи та виконавці:

Баба Пріся – заслужена артистка України Людмила Мерва, Ніна Кравчук

Вовчик, онук Прісі – Сергій Литвиненко, Микола Головчак

Слава, мати Вовчика – Світлана Лановенко, Олена Калініченко

Батько, чоловік Слави – заслужений артист України Віктор Надем’янов

Дільничний – Віталій Святослав, Микола Молодика, Артем Бочек

Прочитано 1793 раз
Опубліковано в Дозвілля

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задовольняє вас сервіс у міських лікарнях?

Monobank [CPS, API] UA

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео