Саксаганці підготували дві прем'єри на завершення театрального сезону

  • П'ятниця, трав. 13 2016
  • Автор 

До завершення театрального сезону залишилося трохи більше місяця. У глядачів цей факт викликає змішані почуття: з одного боку – це радість очікування традиційного феєричного шоу, яким саксаганці завершують театральний рік, з іншого – сум від наближення розлуки з улюбленим театром на час відпустки.

Аби розставання  не було таким сумним, творчий колектив не пакує валізи, щоб швидше дременути на курорти, а трудиться на повну силу. Триває робота одразу над двома виставами, які вийдуть на сцену уже на початку літа.

18 червня відомий режисер Микола Яремків презентує своє бачення історії про Марусю Чурай за п’єсою Михайла Старицького «Ой, не ходи, Грицю, та й на вечорниці». Образ легендарної української дівчини-піснярки, її неймовірного кохання збуджують уяву не одного покоління митців. Багато написано книг, проспівано пісень, знято фільмів і поставлено вистав. Однак тему не вичерпано. Микола Іванович обіцяє, що глядач буде вражений, здивований, захоплений і зачарований сценічним дійством. Чим саме? Містично-романтичною атмосферою, яку створить унікальна сценографія Миколи Костюшка. Народними піснями, для пошуку яких театр спорядив спеціальну етнографічну експедицію на Полтавщину, батьківщину піснярки. Проникливою грою акторів. І, звісно ж, несподіваним, оригінальним режисерським баченням. 

24 червня заплановано показ вистави «Баба Пріся» за виставою сучасного драматурга Павла Ар’є. Постановки цього твору мали шалений успіх у театрах Києва, Львова, Харкова та за кордоном. Критики називали п’єсу то скандальною, то метафізичною, то заполітизованою, то автентично українською. Цікаво буде поглянути, як інтерпретував цей, безперечно, глибокий і цікавий матеріал молодий режисер Анатолій Зеленчук, якого наш глядач уже знає за виставою «Ненормальна». З успіхом почавши свій творчий шлях у театрі Саксаганського, режисер довго шукав матеріал для нової постановки. Якщо «Ненормальна» потребує камерності, інтимності малої сцени, то «Баба Пріся» з її широкою проблематикою, епічністю і, разом із тим, глибиною сімейних стосунків, людських почуттів, планується як справжній мистецький вибух на великій сцені театру.

Бачимо самі, що любов саксаганців до глядачів – це не просто слова. Вона у творчості, яка йде від серця, у пошуку нових форм і тем, у відданості улюбленій справі. Тому залишається побажати творчому колективу якнайкращого втілення грандіозних задумів, а шанувальникам мистецтва – гарних вражень, яких вистачить на цілу відпустку.

Інформація надана прес-службою КАОМДТ ім. П. Саксаганського

Прочитано 1611 раз
Опубліковано в Дозвілля

You have no rights to post comments

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задовольняють вас послуги КАТП-1028 із вивозу сміття?

так, все чудово - 7.7%
ні, постійно переповнені баки - 30.8%
я на це не звертаю уваги - 0%
побутове вивозять, а негабаритне валяється дуже довго - 7.7%
погано реагують на вивіз сміття зі стихійних смітників - 7.7%
КАТП-1028 справляється, а наші люди - свині - 46.2%

Всього голосів: 13
The voting for this poll has ended
Monobank [CPS, API] UA

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео