П'ятниця, трав. 14 2021

Сьогодні розкажемо вам про білоцерківську гімназійну  освіту, яка на наших теренах зародилася ще в далекому 1847 році. А допоможе нам у цьому історик, завідувач Музею гімназійної освіти Білої Церкви 1847-1920 років, що діє при Першій білоцерківській гімназії, Анатолій Бондар. Саме він дослідив тему гімназійної освіти та доклав чималих зусиль спільно з директором гімназії Борисом Смутком, щоб такий заклад з’явився у нашому місті.

П'ятниця, трав. 07 2021

8-9 травня Україна вшановує День пам'яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Газета «Тиждень» підготувала матеріал про 902 дні окупації міста. Чому частина білоцерківців спершу навіть раділа приходу гітлерівців та коли зрозуміли їхні істинні наміри? Як боролися проти окупантів радянські підпільники та члени ОУН? Яка ціна визволення Білої Церкви? На ці запитання нам відповів кандидат історичних наук Сергій Бурлака, який досліджує цей період історії нашого міста.

Середа, трав. 05 2021

Поскольку в последние годы разные типы досок приобретают все большую популярность, производители стараются изобретать новые виды, обладающие уникальными особенностями. Поэтому на данный момент на рынке присутствует широкий ассортимент скейтбордов, подобрать подходящую модель среди которых - довольно непросто. Важно учитывать особенности доски и ее характеристики. Но для этого требуется отличать разновидности этого транспорта.

П'ятниця, квіт. 30 2021

«Початок досліджень білоцерківських підземель поклала людина надзвичайно містична за своєю суттю. Тривалий час я відверто боявся його й довго не розумів», – так пригадує історик Євген Чернецький знайомство з білоцерківським краєзнавцем Володимиром Павлюченком, який власне і став ініціатором досліджень підземних ходів у місті та парку «Олександрія». Пошукова діяльність розпочалася у 1989 році, проте навіть зараз у науковців більше здогадок, ніж відповідей, до того ж жодної книжки про дослідження підземель так і не надруковано. Тож у цій статті ми пропонуємо вам, шановні читачі, спогади краєзнавців Володимира Павлюченка та Євгена  Чернецького про період розкопок та пошуків підземель, в яких свої скарби могли сховати як гетьман Іван Мазепа, так і родина Браницьких.

П'ятниця, квіт. 23 2021

Чи знаєте ви, шановні білоцерківці, який будинок у нашому місті найстаріший? Може знаєте, який білоцерківський викладач врятував Вінстона Черчилля, прем’єр-міністра Великобританії? Чи в курсі, що у Білій Церкві вчителювали сестра Лесі Українки, композитор Кирило Стеценко та художник Іван Сошенко, який брав участь у викупі з кріпацтва Тараса Шевченка? Якщо ні, то наразі пропонуємо вам ознайомитися з історією Білоцерківського національного аграрного університету та дізнатися багато цікавого. А допоможуть нам Віталій Новак, перший проректор університету, та Олена Поліщук, завідуюча музеєм історії БНАУ.

Сторінка 1 з 35

Поділитись новиною

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в LinkedIn

  Сторінки в соц. мережах

Чи задовольняють вас дії місцевої влади в забезпечення лікарень усім потрібним для лікування хворих на COVID?

Вибір редакції

Читайте також

Фото та відео